Părintele Episcop Macarie va sluji joi, 26 octombrie 2017 în satul său natal Spermezeu, județul Bistrița-Năsăud, iar vineri şi sâmbătă (27-28 octombrie) va participa la manifestările duhovniceşti şi culturale de la Bucureşti

with Niciun comentariu

Joi, 26 octombrie 2017, începând cu ora 9:30 Părintele Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în biserica din satul său natal Spermezeu, jud. Bistrița-Năsăud.

Vineri şi Sâmbătă, 27-28 octombrie 2017, Părintele Episcop Macarie va participa la manifestările duhovniceşti şi culturale şi la lucrările solemne ale Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române, pe Colina Bucuriei din Bucureşti.

Duminică, 29 octombrie 2017, începând cu ora 10:00, Părintele Episcop Macarie va sluji Sfânta Liturghie în biserica parohiei româneşti din Copenhaga, Danemarca.

Leave a Reply